Americká hypotéka výhodně

Půjčky, úvěry, hypotéky

Půjčky, úvěry, hypotéky a další různé produkty představující nabídku peněz nás neustále bombardují z nejrůznějších zdrojů. Televize, rádio, noviny či letáky na nejrůznějších místech. Všude vidíme možnost si snadno a rychle půjčit. Vždy je ale nutné mít na zřeteli, že ne každá výhodná a rychlá půjčka je to nejvhodnější pro naši peněženku a rodinný rozpočet vůbec. Reakce na pochybné inzeráty anonymních investorů je prvním krokem k nepříjemnostem. Důležité je spíše vybírat ze zavedených institucí, a pak už je jedno jestli se jedná o banky či nebankovní úvěrové instituce, které fungují na trhu dlouhodobě. Srovnání produktů je však vždy velmi složité, avšak pokud člověk postupuje podle racionálních hledisek a nenechá se zbytečně ovlivňovat reklamou, má šanci vybrat ten správný produkt.

Základem je porovnnání

Vždy je třeba vybírat z několika variant. Společnosti vám sami rády připraví nabídku na půjčku dle vašich požadavků. Následně je pak důležité sledovat nejdůležitější parametry půjčky, mezi něž rozhodně patří RPSN, tedy roční procentuelní sazba nákladů, která představuje skutečné náklady, které za danou půjčku ročně navíc zaplatíte. U každé půjčky je povinnost tento údaj uvádět. Důležité je však porovnávat srovnatelné, tedy půjčky s podobnou dobou splácení, na stejnou částku a s podobnými parametry. Nikdy by se člověk neměl nechat tlačit již na první schůzce k podepisování smlouvy. Vše je vhodné si doma v klidu promyslet, zvážit alternativy a třeba i pomocí internetu nalézt podobné produkty a porovnat je mezi sebou. Avšak vždy je nutné následně vše zkontrolovat a zajistit si aktuální informace přímo v dané instituci. Pokud základní parametry půjčky vyhovují požadavkům, je nutné přistoupit k další neméně důležité položce, k obchodním podmínkám. Tam je možné nalézt veškeré informace, které s danou půjčkou souvisí. Obvykle jde o několik stránek hustě popsaných textem.

Vždy pročtěte smlouvu

Nechte si dostatek času a opravdu pečlivě si je pročtěte. Jde především o údaje o platbě, penále za zpoždění, sankce a povinnosti, které z uzavření smlouvy o půjčce vyplývají.

Publikováno 2. 8. 2014
www.oPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační a inzertní web o půjčkách. Nejsme poskytovatelé ani zprostředkovatelé půjček.
Upozornění: informace na tomto webu mohou být neaktuální.