Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou jak už název napovídá všechny půjčky, které neposkytují banky, ale společnosti přímo, či nepřímo určené k úvěrovým produktům.

Nebankovní půjčky v ČR

V české republice je několik desítek nebankovních společností poskytujích půjčky a nabízejí různé produkty pro různou klientelu. Jsou společnosti určené pro firmy, soukromé osoby, živnostníky, nebo také pro nákup na splátky. Zde není třeba bát se o solidnost, avšak je třeba mít se na pozoru více než při půjčkách od banky, je sice málo pravděpodobné že narazíte na podvodníky, ale může nastat lidská chyba, nebo chyba při automatizaci procesů.

Je důležité nenechat si naslibovat všechno možné a poté bezhlavě podepsat, je důležité důkladně si přečíst úvěrovou smlouvu, všechny její body a v případě nesrovnalostí, či pochybností obrátit se na zodpovědné pracovníky, nebo právníka. Zkontrolujte si tajé případné penále při opoždění splátky a jedině pokud bude vše v pořádku a budete si jistí, tak smlouvu podepište.

Nebankovní půjčky parametry

Nebankovní půjčky mají také různé paramtetry - společnost může, či nemusí vyžadovat potvrzení o výši příjmů, kontrolu v registru dlužníků, ručitele, nebo třeba zástavu majetkem. Vždy ověří Vaši bonitu a úvěruschopnost. Různé jsou i výše úroků, dostupnost ve vašem městě (regionální, nebo celostátní společnosti), délka úvěru, atd. Je dobré před žádostí o půjčku vybranou společnost "proklepnout" na internetu, kde si lidé píšou názory a zkušenosti.

Nebankovní výhody

Nebankovní půjčky mají nevýhodu hlavně ve vyšší úroku oproti bankovním společnostem a rychlosti odbavení půjčky.

Publikováno 29. 5. 2014
www.oPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační a inzertní web o půjčkách. Nejsme poskytovatelé ani zprostředkovatelé půjček.
Upozornění: informace na tomto webu mohou být neaktuální.