Úvěrové společnosti

Bankovní a nebankovní půjčky

Dříve bylo toto označení zcela zásadní, jelikož za věrohodné a stabilní instituce byly považovány právě pouze ty z bankovního sektoru. Nebankovní sektor byl z počátku devadesátých let považován za neetickou a nevěrohodnou součást trhu. Často se na nebankovním sektoru objevovaly společnosti, které chtěly pouze využít špatné situace problémových klientů bank a snažily se na jejich neštěstí přiživit.

V současnosti je však situace diametrálně odlišná. Samozřejmě, že se v nebankovním sektoru pohybuje celá řada pochybných společností, které se snaží ze svých klientů získat maximum prostředků, avšak funguje zde dlouhodobě i celá řada zavedených a solidních firem, které se chovají prakticky jako banky, jelikož díky svým zkušenostem a kvalitním produktům dokáží právě bankám v řadě nabídek silně konkurovat. Současný nebankovní sektor je na slušné úrovni a opravdu dokáže vyjít vstříc klientům, kteří měli v minulosti například problém se splácením a jsou vedeni v registru dlužníků. O takové klienty žádná banka nemá zájem, avšak u nebankovních institucí mají šanci peníze získat. Podmínky budou mít nepatrně složitější, ale s tím je logicky nutné počítat.

Nebankovní půjčky

Všeobecně jsou však nebankovní půjčky schopny nabídnout opravdu zajímavé alternativy ke klasickým bankovním produktům a často dokáže podstatně pružněji reagovat na dílčí požadavky. Jelikož banky se musejí neustále držet svých norem a zadaných produktů. U nebankovních institucí je relativně velký prostor pro jednání, domluvu a hledání řešení opravdu na míru. Bankovní a nebankovní sektor tak na současném českém finančním trhu tvoří spojité nádoby, které se vhodně doplňují a nabízejí tak prakticky všem klientům dostatečné možnosti pro spoření či úvěrování.

Publikováno 29. 6. 2014
www.oPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační a inzertní web o půjčkách. Nejsme poskytovatelé ani zprostředkovatelé půjček.
Upozornění: informace na tomto webu mohou být neaktuální.