Bankovní půjčky

Výhody

Bankovní půjčky dnes nabízí každá banka a každá má své podmínky a tedy i jiné výhody, či nevýhody, ale obecně se dá říct, že půjčky od bank jsou nejbezpečnější možností jak přijít k penězům. Je to díky velice konkurenčnímu a také kontrolovanému trhu, takže nehrozí možné sporné body ve smlouvách, či nezákonné praktiky. Výhodou bankovní půjčky je také to, že dokáží nabídnout mnohem vyšší částky než nebankovní společnosti a to díky propracovanějším mechanismům na zjištění spolehlivosti žadatele. Silnou stránkou půjčky od banky je rovněž úrok, který je obvykle menší než u nebankovních společností.

Nevýhody

Na druhou stranu má bankovní půjčka samozřejmě také nevýhody a jsou to například vyšší nároky bonitu žadatele. Typický příklad - registr dlužníků. Dostat se do něj můžete například při zapomenutí úhrady faktury některému z operátorů. V takovém případě Vám banka nepůjčí a Vám nezbyde nic jiného, než hledat půjčky bez registru u nebankovek, kde se registr může tolerovat. Banky obvykle vyžadují doložení výše příjmů, zástavu majetkem či ručitele, čímž se chrání před problémy se splácením ze strany klienta. Další téma které se bankám zákonitě nevyhne jsou poplatky - banky jsou veliké a byrokratické společnosti, takže se často nevyhnete ani poplatkům, či nutnosti vedení účtu, který vás může měsíčně přijít na pár desítek korun.

Nedá se obecně říct, jestli jsou bankovní půjčky lepší než jiné, je to individuální a je na každém jestli má zájem o půjčky bez registru/nebankovní půjčku, nebo půjčku bankovní.

Publikováno 29. 3. 2014
www.oPůjčky.cz, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační a inzertní web o půjčkách. Nejsme poskytovatelé ani zprostředkovatelé půjček.
Upozornění: informace na tomto webu mohou být neaktuální.